8 asja mida jälgida enne, kui oma neljajalgse kaaslasega reisile lähed.

Kevad käes ja aeg taas loodusesse või reisima sõita. Lemmikud muidugi ka kaasa. Et väljasõit õnnestuks tasub meeles pidada järgmist:

  1. Loom peaks olema kiibistatud. Lisaks on hea, kui kaelarihmal oleks ka omaniku kontakt juhuks, kui loom kaotsi läheb. Varusta kaelarihm ka helkuriga turvalisuse huvides.
  2. Lemmik olgu vaktsineeritud, et kindlustada tervena püsimine ka peale võõraste loomadega kokku puutumist. Küsi loomaarstilt ka võimalusi ennetamaks parasiitide (puugid, kirbud) rünnakut.
  3. Vajalik oleks autosõidu ajal kasutada lemmikloomade turvavarustust. Ka kerge avarii võib põhjustada vigastusi juhul, kui lemmik on autos kinnitamata.
  4. Ole ettevaatlik koera autost välja lastes. Veendu, et koer ennast väljumisel ei vigastaks ja ümbruskond oleks ohutu (liikuvad autod, teised lemmikloomad ümbruses).
  5. Ära unusta võtta kaasa loomale värsket vett ja harjumuspärast toitu.
  6. Ära jäta looma autosse kinni. Suvel võib ta üle kuumeneda. Ei ole õige oma lemmikut ka ööseks autosse valvuriks jätta. On teada juhtumeid, kus ärevusse sattunud koer on auto sisemust oluliselt kahjustanud.
  7. Kuumal suvepäeval ära erguta koera kehalisele aktiivsusele. Eriti, kui koer pole enam esimeses nooruses.
  8. Võta kaasa rätik, et saaksid koera peale hullamist kuivatada. Ka üksik poriloik võib su koreale mõjuda vastupandamatu magnetina peale mida autosse tagasi laskmine tähendab ka sõiduki interjööri puhastamise vajadust.

Kui jälgid neid nõuandeid on edukaks väljasõiduks kõik tingimused loodud.

www.minuloomakliinik.ee